O Nas

Ja jako hodowca i właściciel, któremu zależy, aby prowadzić hodowlę w sposób moralny i nienaganny – zgodny z moim własnym sumieniem – oczekuję tego samego od przyszłych właścicieli psów z naszej hodowli. 

 

Gdyż kocham te czworonogi bezgranicznie!

14976508_1072190876162850_4197334624799212645_o

Charakter rasy chihuahua

Chihuahua bywa traktowana przez niektórych właścicieli jak zabawka. A to prawdziwy pies, chętny do nauki, co rzadko jest wykorzystywane. Ten najmniejszy pies świata występuje w dwóch odmianach: krótko- i długowłosej. Żywy, bystry, czuły wobec właścicieli.

Chihuahua to duży pies w niewielkim opakowaniu. Nie jest zabawką i nie powinien być tak traktowany. To psiak wesoły i przyjacielski. Jest bardzo wrażliwy i mocno przywiązany do właściciela, którego nie odstępuje na krok. Chihuahua lubi być w centrum zainteresowania i przesiadywać na kolanach. Ignorowany przez dłuższy czas, upomina się o należną mu uwagę. Zwykle największym uczuciem darzy wybraną osobę, ale jest miły również dla pozostałych domowników.

 

Pies rasy chihuahua będzie dobrym przyjacielem dla starszych dzieci. Nie nadaje się natomiast dla dwu-, trzylatków, które niechcący mogą zrobić krzywdę delikatnemu pieskowi. Dobrze tolerują towarzystwo innych psów w domu, ale lepiej, żeby były one podobnej wielkości lub spokojnej i łagodnej rasy.

Chihuahua to zwierzak czujny i pewny siebie, dzielnie broni swojego terenu i jest gotów obszczekać każdego intruza. Ogromna odwaga u chihuahua bywa często sporym problemem, bo czworonogi tej rasy nie czują respektu przed znacznie większymi od siebie pobratymcami i są skłonne je zaatakować.

 

Przedstawiciel tej rasy jest bardzo aktywny i ruchliwy – wszędzie go pełno, zajrzy w każdą dziurę i spenetruje każdy kąt. Chihuahua nie wymaga długich spacerów, ale lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i należy mu to umożliwić.

Zadzwoń do nas

Napisz do nas